Podczas ładnej pogody można wybrać się na łono natury i zaczerpnąć świeżego powietrza. Odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku to coś, co uwielbiają fani kamperów. Wakacje w tej formie to oszczędność, ale także komfort. Jednak, aby tak faktycznie było, to trzeba pomyśleć o zasilaniu pojazdu w energię elektryczną. Coraz więcej miłośników tej formy wypoczynku kupuje agregaty prądotwórcze, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, a są w stanie dostarczyć potrzebny prąd.

Energia istotna podczas wypoczynku

Ciągła podróż kamperem, to mniejsze udogodnienia niż w hotelu, ale wiele niezapomnianych wspomnień i historii. Miłośnicy turystyki, którzy od luksusów bardziej lubią kemping, z pewnością zdają sobie sprawę, że niezbędne jest zasilanie. W końcu musimy zjeść coś ciepłego, zaparzyć wodę na herbatę bądź kawę, poczytać książkę przy oświetleniu. Telefon komórkowy musi być naładowany, aby w przypadku wyjątkowych sytuacji wezwać pomoc lub skontaktować się z kimś z rodziny. To tylko kilka powodów, dla których sugerowany jest zakup agregatu prądotwórczego.

Dlaczego agregat prądotwórczy?

To mobilne źródło prądu jest w stanie podnieść poziom komfortu naszej wycieczki kempingowej. W ten sposób zadbamy o zasilanie niezbędnych sprzętów. Agregat prądotwórczy w zależności od modelu charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, wagą oraz wyciszeniem. W kamperze nie potrzebujemy o przesadnie dużej mocy. Stąd też agregat prądotwórczy 200 KW będzie dużą przesadą, lecz zapotrzebowanie na zasilanie należy odpowiednio oszacować do swoich potrzeb.

Inwerter klasycznym odpowiednikiem zasilania do kempingu

Specjaliści sugerują zakup inwertera, maszyny o słabszej mocy generatora, który wytwarza wysokiej jakości prąd, czyli o pełnej sinusoidzie. Urządzenie to posiada wbudowany system stabilizacji, czyli niweluje wahania napięć w trakcie przesyłania. Tym sposobem pozbędziemy się problemu ujemnego wpływu na działanie posiadanych odbiorników.