Z roku na rok poziom technologiczny rolnictwa w naszym kraju wzrasta. Ulepszenia te potrzebuje dużej ilości energii elektrycznej, aby napędzać w prawidłowy sposób wszystkie maszyny. Już w tej chwili wielu rolników nie wyobraża sobie korzystania z ciągnika bez agregatów prądotwórczych. Urządzenia tego typu pozwolą na pełne uniezależnienie się od awarii czy dłuższych przerw w dostawie energii elektrycznej. Agregat to najlepsza forma zabezpieczenia się w przypadku każdej ekstremalnej sytuacji podczas prac w polu.

Komfortowa forma zasilania

Agregat prądotwórczy do ciągnika rolniczego powinien cechować się zaawansowanymi podzespołami wykonanymi z najlepszej jakości materiałów. Precyzyjne wykonanie sprawi, że generator rolniczy nie zawiedzie nas podczas pracy. Każda osoba pracują godzinami w polu zdaje sobie sprawę, jak istotna jest stała dostawa energii elektrycznej. Jej brak może spowodować nawet kilkunastominutową przerwę, przez co nie tylko stracimy cenny czas, ale wygenerujemy też straty.

Zasilanie potrzebne nie tylko do ciągnika

Codziennie nie wyjeżdża się w pole, dlatego agregat prądotwórczy do ciągnika rolniczego można wykorzystać na wiele innych sposobów. Generator sprawdzi się świetnie w kurniku lub przy większych fermach drobiu. W ten sposób zminimalizowane zostanie zagrożenie braku prądu czy też skoków i spadków napięcia. Agregat cieszy się dużą popularnością w gospodarstwach rolnych niezależnie od swoich rozmiarów.

Najważniejsze parametry agregatu prądotwórczego do ciągnika rolniczego

Sprzęt do zasilania traktora powinien być nowy, tym sposobem zminimalizujemy ryzyko szybszego zużycia podzespołów. Agregat prądotwórczy powinien być trójfazowy, wyposażony w regulator napięcia AVR oraz wysokiej jakości prądnicę. Dzięki temu możliwa będzie bezpieczna regulacja napięcia na wszystkie urządzenia. Warto, aby zakupione przez nas sprzęt był objęty kilkuletnią gwarancją oraz serwisem, co sprawi, że posłuży nam przez wiele lat.