Duża moc, duży hałas

Jeśli chcemy zadbać w domu o awaryjne źródło zasilania energią elektryczną, to musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Zbyt pochopnie zakupiony agregat prądotwórczy może okazać się uciążliwym urządzeniem, za które wydaliśmy sporo pieniędzy. Głównym kłopotem wielu użytkowników agregatów jest poziom hałasu. Niektóre modele podczas swojej pracy wytwarzają dźwięki na poziomie 90dB, co można przyrównać do szybko jadącego motocykla. Z tego też względu moc nie zawsze idzie w parze z komfortem użytkowania.

Wyciszenie agregatu prądotwórczego

Na szczęście producenci pomyśleli o zminimalizowaniu poziomu hałasu jaki może wytwarzać agregat prądotwórczy. Cichy w swojej pracy będzie za sprawą dźwiękochłonnej obudowy. To stosunkowo nowatorskie rozwiązanie, które wymaga póki co sięgnięcia nieco głębiej do portfela. Innym sposobem na głośność pracy sprzętu do awaryjnego zasilania jest inwerterowy generator. W tym przypadku moc jest ograniczona, lecz wytwarzane napięcie jest zbliżone do tego, które mamy w kontaktach.

Środowisko naturalne a domowy generator prądu

Obecnie wszyscy walczymy ze zmianami klimatycznymi, które wywołane zostały przez nadmierną emisję gazów do atmosfery. Kupując agregat prądotwórczy nie zapominajmy o modelach posiadających katalizator. W ten sposób urządzenie będzie bardziej przyjazne środowisku, lecz problem nie zostanie zminimalizowany do zera. Najmniej szkodliwym rodzajem agregatu są te, które napędzane są gazem.