Sposób na awaryjne zasilanie

Borykasz się z problemem częstych przerw w dostawie energii elektrycznej w swoim domu? Na szczęście istnieje sposób na to, aby wszystkie urządzenia działały nieprzerwanie. Stosunkowo tanim i bardzo dobrze sprawdzającym się rozwiązaniem jest benzynowy agregat prądotwórczy do domu. Silniki tego typu maszyn są prostej konstrukcji, dzięki czemu możliwe jest ich łatwe serwisowanie. Wiele modeli generatorów napędzanych benzyną ma niewielką budowę, co pozwala na ich umiejscowienie poza budynkiem np. w kontenerze.

Rodzaje agregatów prądotwórczych do domu

Na rynku obecnie można wyróżnić dwu- i czterosuwowe agregaty, które charakteryzują się kulturą pracy stojącą na wysokim poziomie. Nie generują dużego poziomu hałasu, co jest szczególnie ważne, jeśli są używane w domach. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, iż benzyna w przypadku intensywnego korzystania z urządzenia może mieć wpływ na kondycję podzespołów. Z drugiej strony paliwo wykazuje odporność na niskie temperatury, dzięki czemu mechanizm uruchomimy bez obaw nawet zimą.

Nie zapominaj o serwisie

Każdy kto posiada agregat prądotwórczy do domu powinien systematycznie wykonywać serwis tego urządzenia. Tylko w ten sposób możliwa jest prawidłowa eksploatacja silnika. Większość producentów sugeruje dokonywanie przeglądów serwisowych po około 100 godzinach pracy. Niektóre modele agregatów posiadają wbudowany mechanizm, który sam poinformuje o konieczności sprawdzenia zużycia podzespołów.