Z pewnością każdy z nas był w sytuacji, w której nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej w domu. Wówczas tak naprawdę dociera do nas, jak istotny w naszym codziennym życiu jest prąd. To za jego pomocą zasilane są urządzenia RTV i AGD, Internet, oświetlenie. Nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez energii elektrycznej, dlatego warto zabezpieczyć się na ewentualność awarii. W tym celu agregat prądotwórczy może okazać się rozwiązaniem wielu problemów. Pytanie, gdzie najlepiej ulokować go w domu?

Czy potrzebuję agregat prądotwórczy w domu?

Wiele osób nawet nie wiem o tym urządzeniu, a niektórzy traktują jego zakup za przesadę, lecz agregat prądotwórczy Iveco czy innych producentów może okazać się zbawienny w sytuacjach dłuższych przerw w dostawie prądu. Samo nabycie tego urządzenia to połowa sukcesu, należy też zastanowić się, w którym miejscu w domu powinien się znaleźć. Kilka lokalizacji sprawi, że będziemy mogli z niego korzystać komfortowo i bezpiecznie.

Głośność pracy generatora

Wśród ofert producentów możemy odnaleźć agregaty prądotwórcze zasilane silnikiem spalinowym na benzynę, na paliwo bezołowiowe oraz na gaz ziemny. W przypadku tych pierwszych dwóch trzymanie urządzenia w domu jest niewskazane. Główną bolączką posiadaczy agregatów z silnikiem spalinowym jest hałas oraz wytwarzanie trujących gazów. W tej sytuacji najlepiej całą instalację ulokować na zewnątrz, pod wiatą, tak aby ochronić ją przed czynnikami atmosferycznymi.

Wymagania dotyczące pomieszczeń do przechowywania agregatu

Najistotniejszą kwestią odnośnie zagospodarowania lokalizacji, w której znajdzie się urządzenie do wytwarzania prądu jest zadbanie o prawidłową cyrkulację powietrza. Można otwierać okna na oścież lub zamontować wentylację. Za sprawą wietrzenia obniżymy temperaturę panującą w pomieszczeniu oraz odprowadzimy uciążliwe gazy. Garaż jest dobrym miejscem dla agregatu. Półka z materiału niepalnego pozwoli na ulokowanie go nad podłogą i zaoszczędzenie cennych centymetrów przestrzeni.