Sposób włączenia generatora uzależniony od rodzaju modelu

Agregatory dostępne na rynkach sprzedażowych występują w wielu odmianach. Urządzenia mogą mieć różną wielkość, moc oraz sposób zasilania, a także metoda rozruchu może być zgoła odmienny. Przeglądając oferty producentów można napotkać na modele dysponujące rozruchem automatycznym, zdalnym oraz manualnym. Najwygodniejszy w użytkowaniu z pewnością jest agregat prądotwórczy do domu z automatycznym rozruchem, który posiada System Załączania Rezerwy. Funkcja ta pozwala na odłączyć budynek od stałej sieci energetycznej i przełączyć na zasilanie awaryjne.

Na czym polega rozruch zdalny?

Z kolei w przypadku modeli generatorów z rozruchem zdalnym możemy skorzystać ze sterownika radiowego. Specjalny pilot pozwala na włączenie oraz zatrzymanie pracy awaryjnego źródła zasilania. Układ przekaźnikowy pozwala na zarządzanie układami wykonawczymi silnika, a moduł automatycznego rozruchu jest odpowiedzialny za funkcjonowanie zastawki przepustnicy.

Rozruch manualny najmniej komfortowym rozwiązaniem

Agregaty, które wymagają ręcznej obsługi należą do najmniej komfortowych w użytkowaniu. Przy każdej zmianie zapotrzebowania na energię potrzebna jest ingerencja użytkownika. Jednak warto zauważyć, że tego rodzaju modele wykazują odporność na przeciążenia, dzięki czemu są w stanie skutecznie uchronić elektronikę przed uszkodzeniami. To istotne w celu wyeliminowania prawdopodobieństwa wystąpienia potencjalnych usterek sprzętów.